banner
Haav24 > Haigekassa hinnasoodustus 50%
 

Haigekassa hinnasoodustus 50%


B. Brauni haavasidemed Haigekassa meditsiiniseadmete loetelus ja nende hüvitamise kord alates 1.01.2020


Eesti Haigekassa võtab üle kindlustatud isikule venoossete, diabeetiliste, atüüpiliste*, lümfödeemist tingitud või lamatishaavandite, operatsioonihaavade, kiiritusjärgsete või põletushaavade või laguneva kasvaja raviks vajalike mitteantibakteriaalsete haavasidemete eest tasu maksmise kohustuse 6 kuu jooksul järgmises ulatuses:

 1. 1-3 haava/haavandi korral kuni 80 haavasideme eest,
 2. 4-6 haava/haavandi korral kuni 160 haavasideme eest,
 3. 7-9 haava/haavandi korral kuni 240 haavasideme eest,
 4. 10-12 haava/haavandi korral või põhjendatud suurema vajadusega atüüpiliste* haavandite korral sõltumata haavandite arvust kuni 320 haavasideme eest.

Eesti Haigekassa võtab üle kindlustatud isikule venoossete, diabeetiliste, atüüpiliste*, lümfödeemist tingitud või lamatishaavandite, tüsistunud operatsioonihaavade, kiiritusjärgsete või põletushaavade või laguneva kasvaja raviks vajalike antibakteriaalsete haavasidemete eest tasu maksmise kohustuse 1 kuu jooksul järgmises ulatuses:

 1. 1-3 haava/haavandi korral kuni 25 haavasideme eest,
 2. 4-6 haava/haavandi korral kuni 50 haavasideme eest,
 3. 7-9 haava/haavandi korral kuni 75 haavasideme eest,
 4. 10-12 haava/haavandi korral kuni 100 haavasideme eest.

*Atüüpiliste haavandite all peetakse silmas haavandeid, mis on kajastatud Euroopa Haavaravi Assotsiatsiooni atüüpiliste haavandite konsensusdokumendis.

Haigekassa poolt ülevõetava kohustuse piirmäär on 50% toote piirhinnast või tootegrupi piirhinnalt teise võrreldava meditsiiniseadme piirhinnast.

Soodushinnaga haavasidemete loetelu, piirhinnad ja soodustuse määra leiate siit.


Mida peab patsient tegema haavasidemete soodustuse saamiseks?

 • Pöörduge oma perearsti või eriarsti poole, kelle juures Te ravi saate. Meditsiiniseadmete loetellu kuuluva haavasideme väljakirjutamise õigus on kõikidel arstidel.

 • Meditsiiniseadme kaart on digitaalne ja paberkandjal kaarte ei väljastata. Patsiendil võivad samaaegselt olla mõlemad digitaalsed haavasidemete kaardid: üks antibakteriaalsetele ja teine mitteantibakteriaalsetele haavasidemetele.

 • Arst koostab kindlustatule digitaalse meditsiiniseadme kaardi retseptikeskuses.

 • Apteeker leiab patsiendile välja kirjutatud haavasideme andmed retseptikeskusest patsiendi isikukoodi abil. Süsteem toimib sarnaselt digiretseptiga.

 • Patsient saab oma digitaalsel meditsiiniseadme kaardil olevaid andmeid vaadata ise riigiportaalis www.eesti.ee

 • (Kodanikule -> Tervis ja tervisekaitse -> Retseptid -> Alusta kasutamist) või küsida infot arstilt või apteegist.

 • Lisainfot saate Haigekassa infotelefonil 16 363.

 • Patsient ei pea kogu perioodiks arvestatud sidemete kogust välja ostma. Tal on õigus valida, mitu sidet ta soovib korraga osta.

 • Meditsiiniseadme kaardi alusel soodustusega väljastatavad haavasidemed on müügil hästivarustatud apteekides.

 • Vältida tuleks arsti soovitatud sideme asendamist apteekri poolt mõne muu haavasidemega, kuna sidemete imavus, sobivus konkreetsele haava faasile ja kokkusobivus teiste lokaalsete haavaravivahenditega võivad olla väga erinevad.

 • Kui Teil tekib probleeme soovitud haavasideme leidmisega apteegist, saate haavasidemed tellida pakiautomaati või kulleriga koju B. Braun Medical OÜ klienditeeninduse telefonil 6771 200.